top of page
Алуминиумски V-Slot Профили

Алуминиумски V-Slot Профили

ден1.800,00Price

Спецификација:

 

Материјал: легура на алуминиум - 6063 T5

Модел: 2022 година

Слот: V слот

Боја: Црна

Големина на делот: 20*20мм

Должина: по избор

 

Карактеристики:

1: Црна површинска обработка, убава и издржлива.

2: Сите додатоци со В и Т-слотови (како што се В и Т-навртките) можат да се вклопат во алуминиумските профили со В и Т-слотови.

3: Алуминиумските профили со слот 2020 V поддржуваат линеарно движење, можете да ги користите за 3d печатач и друго.

4: Стандардните алуминиумски профили со слот 2020 V се совршени за сопствени рамки за машини, работни станици, прототипови, заштита и многу други цели.

 

Апликација:

За CNC, 3D печатачи, лизгачи за фотоапарати, роботика, мебел, DIY обработка на дрво и повеќе.

 

Цена: 1800 ден 1 метро

bottom of page