top of page
Anycubic Photon Mono X 6Ks

Anycubic Photon Mono X 6Ks

ден24.900,00Price

● 9,1 инчен 6K екран, искуство со висока резолуција
● Волумен на печатење 4,76 L, Димензии 195,84x122,4x200mm (LWH)
● Надградена LightTurbo матрица, остри и деликатни детали

 

Тежина на машината 8,5 кг/18,7 фунти.
Димензии на машината 417x290x260mm/ 16,4x11,4x10,2 инчи (HWD)
Волумен на печатење 4,76 L/161 oz.
Димензии за печатење 200x195.84x122.4mm/ 7,8x7,7x4,8 инчи (HWD)
Машинско израмнување Рачно израмнување со 4 точки
Брзина на печатење 15-60 mm/h
Отстранлив капак Ефикасно го блокира УВ зрачењето
Резервоар со смола Дизајн на едно тело со линии на размер
З оска Двојна линеарна Z-оска, прецизност од 10μm
Платформа за печатење Ласерски гравирана алуминиумска платформа
Заштитник за фолија Заменлива фолија против гребење

Екран

-9,1" монохроматски екран
-6K (5.760 x 3.600 пиксели) резолуција
-Сооднос на контраст 380:1
-6,5% пренос на светлина
-2.000 часа животен век
Извор на светлина Надграден Anycubic LightTurbo Матричен извор на светлина
Контролен панел 3,5-инчна TFT контрола на допир
Внесување податоци USB тип-А 2.0
Напојување Номинална моќност од 80 W
Копче за напојување Прекинувач за вклучување/исклучување

bottom of page