top of page
3D Printer (За почетници и деца)

3D Printer (За почетници и деца)

ден11.990,00 Regular Price
ден8.490,00Sale Price

Easythreed K7 е 3Д Принтер совршен за почетници, хобисти и деца над 3 години. Многу едноставен за употреба. Лесно пренослив, практично решение за учење и вовед во 3д принтањето. Идеален подарок за вашите најблиски. 

 

 

Спецификација:


Име на моделот: K7
Марка: Easythreed
Технологија на печатење: FDM
Големина на зградата: 100X100X100mm
Број на дизни: 1
Дијаметар на дизна: 0,4 mm
Дебелина на слој: 0,1-0,4 mm
Филамент за печатење: PLA
Дијаметар на влакно: 1,75 mm
Точност на печатење: 0,1-0,2 mm
Софтвер: Easyware K7, CURA, Simplify3D
Температура на екструдер: 180-230℃
Брзина на печатење: 10-40 mm/s
FilaFormat: Влез:.Stl/obj, излез:.gcode
Моќност: 12V, 30W
Големина на машината: 175x235x270mm
Кутија за подарок Големина: 270x100x310mm
ОС за поддршка: Windows XP/7/8/10 (32 битни/64 битни)
Поврзување за печатење: TF-картичка, USB-кабел

bottom of page