top of page
Fiber Laser 30W

Fiber Laser 30W

ден209.000,00Price

Фибер Ласер Raycus 30W за гравирање на метали и неметали.

 

Спецификации:

 

Бренд на глава: Raycus

Јачина: 30W

Работна површина: 200x200mm

Ладење: Воздушно

Ласерска бранова должина: 10.64 um

Фрекфенција на пулс: 20-100 KHz

Длабочина на гравирање: ≤0.3 mm

Брзина на гравирање: ≤4000 mm/s RC1001 

Линии: 1-10 lines

Мин дебелина на линија: 0.01 mm

Минимален карактер: 0.15 mm

Точност при повторливост: ±0.002 mm

Резолуција: 0.1 mm

Оперативен систем: Microsoft Windows XP or Windows 2000 WIN 7 WIN8 WIN 10

Систем за контрола: EZCAD ENGLISH Control Software

Поддржан графички формат: BMP, JPG, GIF, TGA, Ai, DXF, PLT, PNG, TIF, ai, DXF, DST, etc.

Работна температура: 5°C-40°C

Димензии(L*W*H): 95 x 78 x 55 cm

Напојување: 220 V

Тежина: 40KG

Гаранција: 12 месеци

bottom of page